fbpx

LightSheer Desire - skuteczna depilacja laserowa

 


LIGHT SHEER to laser diodowy o złotym standardzie na rynku światowym. 

Jest najnowszym, najszybszym i zarazem najmocniejszym systemem z cenionej na całym świecie serii LightSheer®, uchodzącej za najskuteczniejszy laser w fotodepilacji.


Usuwanie zbędnego owłosienia

Istotą działania lasera na mieszek włosowy jest zjawisko selektywnej fototermolizy. Światło lasera, pochłaniane wybiórczo przez struktury mieszka włosowego zawierające melaninę,  zamieniane jest na ciepło, które niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost, powodując trwałą utratę włosa i destrukcję mieszka. Jak wykazały badania kliniczne, zjawisko to jest najskuteczniejsze dla włosów znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu (anagen). Pozostałe okresy wzrostowe włosów czyli faza zaniku (katagen) i spoczynku (telogen) są „nieme” na działanie lasera.   
Urządzenie LightSheer™ Diode Laser System oferuje wysoką moc a także krótkie i bardzo długie impulsy aby bezpiecznie i skutecznie przeprowadzać zabiegi na wszystkich typach skóry włączając w to skórę opaloną i najszerszy zakres jeżeli chodzi o kolor włosów, głębokość i obszar działania.   

Zalety

 • Bezbolesność zabiegu dzięki zastosowaniu „technologii zasysania”
 • Dwie niezależne diody na jednej platformie
 • Znacznie skrócony czas trwania zabiegu
 • Częstotliwość impulsu do 3Hz
 • Bardziej przyjazny dla użytkownika
 • Ekran instruujący użytkownika
 • Wbudowane ustawienia automatyczne
 • Wyłącznik bezpieczeństwa
 • Ergonomiczny

  

 

Dwie niezależne diody na jednej platformie

System LightSheer Desire ma dwie głowice emitujące z częstością 3 Hz światło lasera diodowego o długości fali 800 nm i bardzo wysokiej mocy efektywnej 1600 W o czasach impulsów 30, 100 i 400 msek.


Pierwsza z głowic, zaopatrzona w stosunkowo niewielkie okienko terapeutyczne z syntetycznego szafiru o wymiarach 9x9 mm, dostarcza impulsy o regulowanej gęstości energii do 100 J/cm², i służy do bardzo skutecznej i precyzyjnej depilacji dowolnych obszarów ciała. Chłodzona końcówka szafirowa będąca własnością patentową firmy zapobiega oparzeniom nawet przy tak bardzo wysokich mocach, dzięki czemu występowanie komplikacji jest bardzo obniżone (poniżej 0,1%). Jest to najmocniejszy z istniejących systemów, co pozwala na zmniejszenie liczby seansów terapeutycznych i zapewnia nieporównywalną z innymi systemami skuteczność i lepszy rachunek ekonomiczny – tak dla prowadzącego zabiegi jak i dla pacjenta.

Druga głowica to nowatorskie połączenie dużej powierzchni zabiegowej 22x35 mm z podciśnieniem, co zezwala na bardzo szybką, skuteczna i bezbolesną trwałą depilację dużych powierzchni ciała jak nogi, plecy czy tors.

Znacznie większa powierzchnia wiązki zabiegowej powoduje, że zwiększa się głębokość wnikania światła laserowego, a zasysanie skóry poddanej zabiegowi do wnętrza głowicy zwiększa absorpcję energii i dzięki temu uzyskujemy skuteczna depilację przy niższych energiach: 4,5-12 J/cm². Liczba impulsów potrzebnych do depilacji danej powierzchni jest 10-krotnie niższa w porównaniu z zabiegiem klasycznym, co powoduje znaczne skrócenie czasu zabiegu. Przykładowo zabieg nóg nową głowicą zajmuje zaledwie 15 minut, a nie jak poprzednio 3-4 godziny. Zabieg nie jest bolesny, głowica nie wymaga stosowania chłodzenia. Dzięki szybkości depilacji zabieg nie jest dla pacjenta uciążliwy. Badania prowadzone na rynku amerykańskim potwierdzają identyczną skuteczność obu głowic.

 

Znacznie skrócony czas trwania zabiegu

Dzięki zastosowaniu głowicy o dużej powierzchni zabiegowej 22 x 35 mm znacznie zwiększył się obszar poddany działaniu wiązki lasera przy jednym impulsie.

Powoduje to istotne skrócenie czasu trwania zabiegu. Dzięki temu zwiększa się komfort nie tylko pacjenta ale też osoby, która wykonuje zabieg.

 

 

 

POLECAMY


 

Przed i po zabiegu

Przygotowanie do zabiegu:

 1. Skóra w obrębie depilowanej powierzchni nie może być sucha, podrażniona. Jeśli tego wymaga, stosuj emolienty (kremy nawilżająco-natłuszczająco-kojące) kilka dni wcześniej. 
 2. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji. Przed konsultacją i próbą laserową zrobi to osoba wykonująca zabieg – umożliwi to ocenę barwy włosów. Włosy blond, siwe, rude stanowią przeciwwskazanie do zabiegu, z uwagi na brak lub małą skuteczność laserowej depilacji w ich przypadku. 
 3. Przed każdym zabiegiem włosów nie można wyrywać (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez okres 4 tygodni w przypadku twarzy i 6 tygodni w innych miejscach skóry. Można natomiast je golić, przycinać lub depilować odpowiednim kremem, choć ten ostatni sposób depilacji należy zakończyć tydzień wcześniej. 
 4. Stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne) ,Vit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed każdym zabiegiem. Preparaty o działaniu złuszczającym należy odstawić 1 tydzień wcześniej. 
 5. Terapia doustna retinoidami (np. Roaccutane) wymaga półrocznej przerwy między końcem kuracji a pierwszym zabiegiem. 
 6. Leki światłouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, herbata Figura 1,2) wymagają odstawienia na 1 tydzień przed zabiegiem. 
 7. Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. W szczególności zabieg jest możliwy 2 tygodnie po infekcji typu opryszczki wargowej lub płciowej.
 8. Aktywna opalenizna jest przeciwwskazaniem do zabiegu. Minimalna przerwa po insolacji naturalnej lub w solarium to 2-4 tygodnie. 
 9. „Opalenizna“ uzyskana w wyniku stosowania samoopalaczy (kremy, zabiegi typu air-brush) stanowi również przeciwwskazanie do zabiegu. Depilacja jest możliwa po jej ustąpieniu. 
 10. Zabieg kosmetycznego oczyszczania twarzy, w przypadku depilacji w tym miejscu, jest możliwy 7 dni wcześniej lub 14 dni później. 


Postępowanie po zabiegu: 

 1. Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry, które ustępują po kilku godzinach, do 2-3 dni. W tym czasie (2-3 dni po zabiegu) należy skórę traktować delikatnie: 
  • myć żelem bezmydłowym lub tonikiem albo mleczkiem bezakkoholowym, ew. czystą wodą, 
  • nie stosować dezodorantów i antyperspirantów (jeśli depilacja dotyczyła pach), 
  • stosować zasypkę lub krem Alantan Plus albo Bepanthen czy Dermopanthen
  • delikatnie skórę osuszać, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób,
  • preparaty o działaniu złuszczającym wprowadzić po 2 tygodniach od zabiegu.
 2. Insolacja naturalna lub w solarium jest bezwzględnie przeciwwskazana do 2 tygodni po zabiegu. W tym okresie w miejscach narażonych na bezpośrednie działanie promieni UV konieczna jest fotoprotekcja (kremy z filtrami anty-UVA i B o wysokich wskaźnikach ochrony – najlepiej 50 lub więcej). 
 3. Kolejne zabiegi należy wykonywać w odstępach średnio 4-10 tygodniowych.

KONTAKT


Prestige Medical Clinic

by Malwina Hoszowska

ul. Bolesława Krzywoustego 28/1 I piętro
48-300 Nysa
telefon: 794 966 772
e-mail: m.cosmetic.instytut@gmail.com

FacebookInstagram

 

admin

Please publish modules in offcanvas position.